Haber

Seçimler ikinci tura kaldı, Meral Akşener sustu! 14 Mayıs’tan beri sessiz

Türkiye, 14 Mayıs’ta sandık başına gitti ve Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için oy kullandı. Milletvekilliği seçimleri sonuçlanırken cumhurbaşkanı adaylarından hiçbiri yüzde 50+1 çoğunluğu elde edemedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzde 49,5, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise yüzde 44,8 oyu almasının ardından seçim ikinci tura kaldı.

MİLLİ İTTİFAK LİDERLERİNDEN KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK

Sonuçların ardından 14 Mayıs gecesinden bu yana Millet İttifakı’nın tüm liderleri sırayla Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklamaları yaptı. Cumhurbaşkanları, Kılıçdaroğlu’nun ikinci turda seçimi kesin olarak kazanacağını bildirdi.

AKŞENER SESSİZE DÖNDÜ

İyi parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs gecesinden bu yana sessizliğini koruyor. Akşener’in oySonuçlarla ilgili herhangi bir açıklama yapmaması dikkat çekti.

AKŞENER MASADAN KALDI

Ekrem İmamoğlu’nun veya Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanlığına aday olmasını isteyen İYİ Parti lideri Akşener, “İYİ Parti kıstırıldı, dayatmaya zorlandı, ölümle sıtma arasında seçim yapmak zorunda bırakıldı, tıpkı yapıldığı gibi. Yıllardır Türk milletine.” 6. Masadan kalktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı çıkan Meral Akşener, daha sonra İmamoğlu ve Yavaş’a başkan yardımcılığı formülüyle masaya döndü.

demirozu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu