Haber

Fatih Erbakan: Anket şirketleri manipülatif çalışmalar yapıyor

Refah Partisi Genel Başkanı Yine Fatih Erbakan, “Araştırma şirketlerinin yüzde 80’inin Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde önde gösterdiğini biliyoruz. Ancak Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları böyle olmadı. Daha fazlasını gördük” dedi. söz konusu.

Refah Partisi Yeniden Genel Başkanı Fatih Erbakan ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili Fatih Erbakan,

Arnavutköy’de STK’lar, muhtarlar, iş adamları ve kanaat önderleri kahvaltıda bir araya geldi. Erbakan, 2024 yerel seçimleri için bir kez daha gerekçe istedi.

Yine Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “14 Mayıs seçimlerinde Refah Partimiz milletimizin teveccühüyle, desteğiyle, milli görüşün insafıyla, gayretleriyle gerçekten çok değerli bir sonuç elde etti. Teşkilatlarımızın tüm İstanbul ve Türkiye genelinde olduğu gibi Arnavutköylülere de gösterdiği ilerleme ve fedakarlıklar… Buna rağmen 5 milletvekili ve yüzde 3 bandında oy alarak bu seçim maratonunu çok şükür tamamladık. Seçimlerin 1,5 milyonun üzerinde olduğu âdettir ki burada belirtilmesi gereken kıymetli bir husus da, az önce ilçe başkanımızın da ifade ettiği gibi, Refah Partimizin kendi seçmeni ve amblemi ile bu başarıyı elde etmesi son derece önemlidir. bu seçimlerde bu sonuç çıktı ve bu şekilde 5 milletvekili kazandı partilerin oylarıyla değil kendi gücüyle kendi maçlarıyla kendi gücüyle bu 5 milletvekilini kendi çabasıyla görevden almayı başardı. Bunun için büyük bir mutluluk duyuyor ve Cenâb-ı Hakk’a şükrediyoruz. Bu seçimin sonuçları, Türkiye siyasetinde Yeniden Refah gerçeğinin göz ardı edilemeyeceğini açıkça ortaya koymuştur” dedi.

“Anket şirketlerinin çoğu ne yazık ki çok büyük manipülatif çalışmalar yaptı”

Erbakan, anket şirketlerinin tarafsızlıktan uzak olduğunu belirterek, “Seçim sonuçları, anket şirketlerinin uzun süredir söylediğimiz gibi bilimsel objektif bir değerlendirme yapmak yerine manipülatif hareket ettiğini de ortaya koydu. Yine bahsetmediler bile. Refah Partimiz yıllarca anketlerde göstermediler, bir oyu hak gördüler, ancak Refah Partimiz bundan çok daha yüksek bir başarı elde etti, yine biliyoruz ki anket şirketleri Kılıçdaroğlu’nun önde olduğunu gösterdi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 80 oranında oy aldı.Ancak cumhurbaşkanlığı seçimi sonuçları böyle olmadı.Bundan dolayı bir kez daha gördük ki geçmişte olduğu gibi bugün de anket şirketlerinin büyük bir çoğunluğuna ne yazık ki inanmıyor. , bilimsel objektif bir çalışma yapmak yerine manipülatif bir çalışma yapıyorlar.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu