Haber

Emek, Barış ve Demokrasi Güçlerinin İstanbul’da Yapmak İstediği Basın Açıklamasına Polis Müdahale Etti, Çok Sayıda Gözaltı

HABER: FAHRETTİN ÖZTÜRK – Kamera: SADIK KARAKULOĞLU
Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri İstanbuliçinde ne yapmak istiyor Deprem rantiye sisteminiz onu öldürmedi. Polis, “Şimdi dayanışma zamanı” diyen basın açıklamasına müdahale etti. Emek, Barış ve Demokrasi Güçlerini oluşturan kurum yöneticileri ve sivil toplum kuruluşu üyelerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.
Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri bugün Kadıköy’de ne yapmak istiyor” Deprem rantiye sisteminiz onu öldürmedi. Şimdi dayanışma zamanı” yazılı basın açıklaması Kadıköy Kaymakamlığı tarafından yasaklandı. Öte yandan basın açıklamasının yapılacağı Kadıköy İskele Meydanı’na doğruyu yürümek isteyen kalabalık, göstericiler tarafından kuşatıldı. Kalkedon Meydanı’nda polis, aralarında yönetici ve sivil toplum kuruluşu üyelerinin de bulunduğu çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.
Kadıköy Kaymakamlığı’nın bugün yayınladığı yasak kararında şu ifadelere yer verildi:
TOPLUMSAL İÇ BARIŞI TEHDİT EDER:Sosyal medya hesapları üzerinden, 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na aykırı olarak, İstanbul Emek Barış ve Demokrasi Güçleri teşkilatında, 26 Şubat 2023 Pazar günü saat 17:00’de Kadıköy İskele Meydanı’nda, “Deprem değil. , rantiye siparişinizdir.” Şimdi dayanışma zamanı” kazıklı davetlerin yapıldığı bilgisi edinildi.
Araştırma ve elde edilen bilgiler doğrultusunda sosyal medyadaki paylaşımlar dikkate alındığında yapılacak etkinliğin açık alanlarda yapılması toplumda infial yaratacağı; Gruplar/bireyler ve vatandaşlarımız arasında milli, vicdani ve insani bedellere dokunacak, toplumsal iç barışı tehdit edecek sözlü ve fiziki tahrik edici olayların olabileceğini göz önünde bulundurarak, sözlü ve fiziki tahrik edici olayların olabileceğini göz önünde bulundurarak, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunmasının tehlikeye girebileceğine dair güçlü kanıtlar vardır. ve bilgi alındı.
DEVLET MİLLETİ VE ÜLKESİ İLE GÖRÜNMEZ OLABİLİR. 26 Şubat 2023 Pazar günü saat 17:00’de miting, yürüyüş, basın açıklaması, oturma eylemi, stant, çadır kurma, bildiri dağıtımı, protesto eylemi vb. Kadıköy sınırları içinde sokaklarda, meydanlarda, ana arterler üzerinde, devletin milleti ve ülkesiyle bölünmez bütünlüğüne, anayasal düzene aykırı olmak veya hak ve hürriyetlerini korumak ve hataları önlemek amacıyla, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. maddesi. 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 32. maddesi gereğince 26.02.2023 saat 00:01’den 26.02.2023 saat 23:59’a kadar Kaymakamlığımız tarafından idaremiz bünyesindeki tüm açık alanlarda yasaklanmıştır.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu